Aktivity
PDF Tlačiť E-mail

Seminár s sensei-om Mike-om Davis-om 2008

Náš klub zorganizoval v dňoch 5. – 6. júla 2008 v Turčianskych Tepliciach už v poradí druhý seminár s Mike Davisom, 7. Dan Kendo Kyoshi.

Sensei Davis pricestoval na Slovensko vo štvrtok večer. Po ubytovaní v bratislavskom hoteli Color sme si boli sadnúť do sushi reštaurácie Tokyo. V príjemnej atmosfére a pri dobrom jedle čas rýchlo plynul, ani sme sa nenazdali a bola polnoc ...

V piatok bola na programe prehliadka Banskej Štiavnice aj so sprievodným programom a návšteva kremnickej mincovne. Sensei si výlet veľmi pochvaľoval. Večer sme sa presunuli do Turčianskych Teplíc, do miesta konania seminára.

Samotný seminár začal v sobotu dopoludňajším 3-hodinovým tréningom. Po rozcvičke nasledovalo kendo keiko s cvičením základných techník vo dvojiciach. Popoludňajší 3-hodinový tréning začal cvičením kendo kát, potom nasledovalo kendo keiko. Záver sobotňajšieho cvičenia patril voľnému ji-geiku.

V nedeľu sme mali opäť dve tréningové jednotky v dĺžke trvania 3 hodiny. Cvičenie sme mali spestrené nácvikom rozhodovania zápasov. Bola to cenná skúsenosť, ktorá nám vniesla nový pohľad na kendo. Nedeľný tréning končil opäť voľným ji-geikom.

Sensei odcestoval zo Slovenska v pondelok v popoludňajších hodinách.

Celkovo sa seminára zúčastnilo 23 kendokov. Vďaka za podporu vo forme účasti patrí hlavne priateľom z pražského dojo Kacubó Kenrikai. Zo Slovenska boli zastúpené všetky kendo kluby: Cassovia kendo klub Košice, Hachidori dojo Liptovský Mikuláš a kendo klub Poprad. Všetci zúčastnení si seminár pochvaľovali a my veríme, že sa z neho stane tradícia s čoraz vyššou účasťou cvičiacich.

Za realizačný tím Furinkazanu patrí veľká vďaka Rasťovi, ktorí sa staral o senseia počas jeho celého pobytu na Slovensku, Mišovi, ktorý tlmočil, Mirovi a Katke, ktorí zabezpečovali administratívu na mieste konania semináru a Martinovi, ktorý vybavoval záležitosti ohľadom senseiovho príletu a odletu.

Fotky najdete tu


Posledná úprava Štvrtok, 31 Júl 2008 13:32
 
PDF Tlačiť E-mail

Odovzdanie zástavy Furinkazan

Sensei Roman Watanabe pri svojej tohoročnej návšteve (2008) odovzdal zástavu Furinkazan,

ktorú pre naše Dojo darovalo mestské zastupitelstvo mesta Ueda

Fotky najdete tu


 

Posledná úprava Štvrtok, 31 Júl 2008 13:36
 
PDF Tlačiť E-mail

 1. Furinkazan Kendo Cup

Dňa 24.6.2008 sa konal 1.Furinkazan Kendo Cup

  • finále Marcin Grzelak vs Timo Jurášek
  • vyhral Marcin Grzelak
  • fighting spirit získal Tomáš Sucha


Posledná úprava Štvrtok, 31 Júl 2008 13:30
 
«ZačiatokDozadu123456DopreduKoniec»

Stránka 6 z 6