PDF Tlačiť E-mail

5. letný kendó seminár s Mike Davis senseiom a Slovakia team cup 2011

Tož tento seminár sa uskutočnil 10-12.6. v Radave pod vedením Mike-a Davisa (Veľká Británia, 7. dan kendo Kyoshi)

V piatok ráno vyrážame s Mirom po senseia, ktorý na nás už v dobrej nálade čaká (vraj „Perfect timing, just got out“ (like a boss)). Komunikácia cestou do Radavy neviazne, keďže sensei rozpráva veľmi zrozumiteľnou angličtinou. Prichádzame akurát na obed (btw. Všetky obedy/večere bolo mäso, nie že by som sa sťažoval, ale po 4 dňoch má človek chuť vyžrať vegetariánsku reštauráciu (toto neplatí pre vikingov a ninjov)). Človek sa ani nestihne vybaliť a už stretáva prvého Miša, časom druhého aj tretieho takže izba je úspešne obsadená... Nasleduje príprava telocvične na rozhodcovský seminár. Účastníci sú rozdelení do dvoch skupín (mimochodom každý prešiel testom inteligencie ) a to rozhodcovia a zápasníci. Keď sa všetci rozhodcovia prestriedali, skupiny sa vymenili. Na koniec aby sa nepovedalo, hodinové ji-geiko. Skvelý začiatok semináru. Na večeri sa pri jednom špecifickom stole rozprúdila filozofická diskusia o tom, čo sa stane so slonom ak doňho strelíte bazokou (seriózne, ak poznáte odpoveď nehanbite sa o ňu podeliť). Ďalšie filozofické a nefilozofické reči sa potom pri pive preberali so senseiom do neskorého večera.

Sobota začala najlepšou časťou dňa – raňajkami (tie švédske stoly by neomrzeli asi nikdy). Veci v telocvični samozrejme neuschli, a tak sa ten úžasný pocit mokrého gi ušiel nejednému účastníkovi seminára. Ďalšie umývanie telocvične. Lepšie ako rozcvička. Prvá časť semináru bola zameraná zo začiatku hlavne na základy (kirikaeshi, seme) neskôr viac technicky (suriage, kaeshi). A samozrejme vytúžené ji-geiko so senseiom . Druhá (poobedná) časť semináru, venovaná z veľkej časti katám bola rozdelená na tri časti prvá časť katy s daito, druhá časť katy so shoto a tretia časť, ako sensei povedal „to make beer taste better“ ji-geiko. Po skončení sa niektorí rozhodli využiť možnosti bazénu v areáli penziónu. Nasledovala večera a skromnejšia sayonara party  . Niektorí sa rozhodli ju tráviť v spoločnosti senseia, viac to ale z môjho pohľadu žilo na bowlingu. Aby som upresnil, pravý FRKZ bowling sa hrá na rýchlosť hodu a nie na počet zhodených kuželiek, pretože „thats for pussies“. O hlášky teda nebola núdza (zavše spomeniem „korytnačia farma“, „francúzsky bowling“, „You shall not pass!“ etc., tam naozaj trebalo byť...). Rýchlostný rekord opäť obhájil jeden z mála vikingských samurajov na Slovensku, Mišo T. Večer končí rovnako ako v piatok, posedením so senseiom. Senseiov ironický humor je naozaj priceless

Nedeľa bola v znamení tímového turnaja. Keďže celkovo účasť na seminári bola skromnejšia, proti sebe nastúpili iba štyri tímy. Konkrétne za Furinkazan tímy Me Gusta (Mišo K, Boris, Mišo T), Mc Tasty Bacon (Matej, Mišo J, Roman) za Hachidori tím Blue Devils (Kajo Ištok, Miro Mihalovič, Roman Lizuch) a bratislavsko-košický tím KEKEBA (Miro Skyba (Cassovia), Juraj Jursa (Cassovia), Miro Palacka (Furinkazan)). Zápasilo sa spôsobom každý s každým. Najviac bodov sa nakoniec podarilo nazbierať bratislavskému rage-tímu Me Gusta, druhé miesto pre Blue Devils a tretie pre KEKEBA. Fightning Spirit bol udelený Romanovi Lizuchovi. Seminár bol ukončený. Ja s Mirom sme ostali so senseiom a absolvovali sme menší výlet do Kolárova na vodný mlyn. Keďže exkurzia nebola v angličtine tak som sa riadne zapotil pri preklade (improvizácia 4ever... slovíčka ako prietok, vápenec, preosievanie, ľub (WTF???) etc.). Prichádzame na večeru a nič extra sa už neudeje, takže sa vidíme až v pondelok ráno.

Opäť skvelé raňajky, po zbalení ideme rovno so senseiom na letisko. Prichádzame 10.25, check-in začína 10.25 ... like a boss again. Rozlúčka so senseiom a cesta domov.

Thats it, ninjerz.

btw. návrh na bodovanie bowlingu: easy vzorec (X-20)+0.2*Y , kde X=rýchlosť hodu a Y=počet zhodených kuželiek.

Posledná úprava Štvrtok, 23 Jún 2011 21:20